MZ ŞAMPİYONLAR LİGİ RESMİ WEB SİTESİ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MANAGERZONE ŞAMPİYONLAR LİGİ

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Konya Filistin için seferber oldu

YazarMesaj
tevhid_yolu26
GA
GA
tevhid_yolu26

Erkek Mesaj Sayısı : 23
kişisel ileti : kralbozkurtsk

Konya Filistin için seferber oldu Empty
MesajKonu: Konya Filistin için seferber oldu   Konya Filistin için seferber oldu EmptyPerş. Ocak 08, 2009 8:42 pm

Konya'da faliyet gösteren sivil toplum kuruluşları Filistin'e yardım konusunda seferber oldu. 14 tır gıda, ilaç ve tıbbı malzeme toplayan dernek yetkilileri halkında bu konuya gerekli hassasiyeti göstermeleri için çağrıda bulundu.

SALİH KÖPRÜLÜ / KONYA
Konya - Karaman Tabip Odası ile Sosyal Araştırmalar ve Dayanışma Vakfı (SADAV), Filistin halkına yardım için 14 tır gıda, ilaç ve tıbbı malzemenin bulunduğu yardımları Filistin'e gönderiyor. Seferberlikle ilgili basın açıklamasında bulunan Konya - Karaman Tabip Odası Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Faruk Aksoy, dünyanın gözü önünde bir insanlık dramının yaşandığını belirterek, topladıkları yardımların bir nebze de olsa Gazze halkının yaralarına merhem olacağını düşündüklerini dile getirdi. Faruk Aksoy, "Kundaktaki bir yaşındaki çocuğu kendilerine tehlike olarak gören İsrail toplumu, toplu imha hareketine başlamıştır. Aldığımız bilgilere göre perdelerden, giysilerden sağlık malzemesi, sargı bezi oluşturarak yaralılara oradaki meslektaşlarımız müdahale etmeye çalışmaktadırlar. Uyuşturucu malzemesi ve ışık kaynağından yoksun bir ortamda cerrahi müdahale uygulanmaktadır. Yaşanan bu insanlık suçuna karşı elimizden ne geliyorsa yapacağız" dedi.

DERNEKLER HAREKETE GEÇTİ

Konya merkezli ve ülke genelinde faaliyet gösteren İnsani Yardım Vakfı Konya Temsilciliği, Cansuyu Derneği Konya Temsilciliği, Kimse Yok mu Derneği Konya Şubesi ve Dost Eli Derneği Filistin halkı için harekete geçti. İnsani Yardım Vakfı Konya Temsilcisi Hidayet Yılmaz, şuana kadar Filistin'e 600 milyar TL. para ile iki kamyon ilaç ve acil gıda gönderildiğini belirterek, Konya'daki vatandaşların yardım konusundaki duyarlılığının kendilerini duygulandırdığını ifade etti. Cansuyu Derneği Konya Temsilcisi Ahmet Gönç ise, dört aydır Filistin'e düzenli yardımlarda bulunduklarını, Cansuyu Derneği'nden bir ekibin de bölgede olduğunu dile getirerek gönderilen nakdi yardımlarla Mısır'dan tıbbi malzeme alarak Filistin'e götürdüklerini aktardı. Kimse Yok mu Derneği Konya Şubesi Müdürü Hasan Aşçı'da, tüm GSM operatörlerinden bir sms ile 5 TL'lik bağışta bulunmanın mümkün olduğunu, banka hesaplarına yatırılan bağışların merkezlerince bizzat Filistin halkına ulaştırıldığını vurguladı. Dünyanın yardım bekleyen birçok ülkesine yardım götüren Dost Eli Derneği Yetkilileri de, yardım kampanyası çalışmalarına başladıklarını, toplanan yardımların en kısa zamanda Filistin'e ulaştırılacağını belirtti.

Filistin halkına yapılan katliama seyirci kalmayan ve her yerde her şekilde tepkisini dile getiren Konya halkı, bu konuda çok duyarlı olduğunu bütün kamuoyuna gösterdi. Konyalı Kore Gazisi Ahmet Aras ile Mustafa Mangırcıoğlu yetkililere seslenerek, "Ya bu soykırımı durdurmak için üzerinize düşeni yapın, ya da bizi İsrail'e savaşmamız için oraya gönderin" diyerek, İsrail zulmüne karşı da tüm gazileri savaşmaya çağırdı.

FİLİSTİN HALKI İÇİN DUA EDİLDİ

Ayrıca, Konya'da sivil toplum kuruluşları önderliğinde de Selimiye Camii'nde toplanan vatandaşlar teheccüd namazı kılarak, İsrail işgali altında olan Filistin halkı için dua etti.

Konya'daki sivil toplum kuruluşlarının önderliğinde vatandaşlar valiliğe bir caminin gece ibadete açılması için dilekçe verdi. Dilekçenin valilik tarafından kabulünün ardından saat 04.00'da Selimiye Camii'nde toplanan vatandaşlar, teheccüd namazı kıldıktan sonra Filistin halkı için dua etti. İnsani Yardım Vakfı ve Anadolu Yardımlaşma Derneği tarafından da Kayalı Park alanında açılan Filistin'deki vahşeti gözler önüne seren fotoğraf sergisi halk tarafından büyük ilgi gördü. İsrailin son olarak Gazze'de yaptığı saldırıdan sonra objektiflere yansıyan görüntülerden oluşan ve yüzlerce acı tablonun yer aldığı sergiyi gezenler yaşanan zulmün bir an önce sona ermesini istedi. Öte yandan Konya İl Genel Meclisi 2009 Ocak ayı üçüncü oturumunda toplanarak Filistin'e yardım kampanyası başlattıklarını söylediler.

Konya-Karaman Tabip Odası Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aksoy (ortada) oda binasında düzenlediği basın toplantısında, Filistin'de tüm dünyanın gözleri önünde bir insanlık dramı yaşandığını kaydetti. İsrail'in bebek, çocuk, yaşlı, kadın demeden 500'den fazla Filistinliyi şehit ettiğini belirten Aksoy, "Yıllardır açık cezaevi şartlarında yaşayanFilistin halkı son bir haftadır ölüm kalım savaşı vermektedir. Terör örgütlerinde gördüğümüz uygulamaları İsrail devleti savunmasız çocuk yaşlı ve kadınlar üzerinde uygulamaktadır" dedi.

08.01.2009

1 sayfadaki 1 sayfası